Jaskółki Przedsiębiorczości (konkurs) | Politechnika Gdańska

Treść strony

Jaskółki Przedsiębiorczości (konkurs)

Jaskółki Przedsiębiorczości

Zapraszamy studentów oraz doktorantów Politechniki Gdańskiej do zgłaszania autorskich pomysłów na biznes indywidualnie bądź w grupach (maks. do 6 osób) w kolejnej edycji konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości.

Zadaniem uczestników jest przedstawienie innowacyjnego i niekonwencjonalnego pomysłu na biznes. Konkurs odbywa się pod patronatem prof. dr hab. inż. Krzysztofa Wilde Rektora Politechniki Gdańskiej.

Spośród nadesłanych prac do etapu finałowego zostanie wybranych 6-10 najlepszych projektów.

Przy ocenie prac będą brane pod uwagę następujące kryteria:

  • innowacyjność                                               
  • strategia rozwoju i szansa powodzenia przedsięwzięcia
  • strona ekonomiczna przedsięwzięcia                           
  • zaspokojenie potrzeb rynkowych                                

Termin kolejnej edycji konkursu zostanie ogłoszony wkrótce. 

Zachęcamy do śledzenia aktualnych informacji na profilu na portalu Facebook

 

Laureaci Konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości w latach 2009-2019:

1 miejsce: Weronika Złotowska, Wojciech Pantkowski, Maciej Miniszewski oraz Dawid Ćwik za projekt "AlergoAlert"
2 miejsce: Bartosz Śledź, Bogusław Łobacz i Szymon Żmijewski za projekt "KASK"
3 miejsce: Mikołaj Speicher, Jakub Słowikowski, Marek Kozłowski oraz Robert Sreberski za projekt "Eye-Eye Captain"
 

1 miejsce: Jakub Powierza, Dawid Paluchowski i Karolina Olszewska za projekt „MedTagger”
2 miejsce: Daria Kurzyńska, Aleksandra Pettke i Klaudia Sawa za projekt „PiaŻel”
3 miejsce: Katarzyna Kuklińska, Paweł Szarlej i Jan Tyrakowski za projekt „Stripes Care”

1 miejsce: Łukasz Bieliński, Tymoteusz Cejrowski oraz Patryk Cyrzan za projekt „Platforma monitorująca pasiekę pszczelarską – SMARTULA”
2 miejsce: Krzysztof Przekwas, Krzysztof Piotrowicz, Tomasz Rutkowski za projekt „MeRento”
3 miejsce: Weronika Narloch, Andrzej Reinke, Katarzyna Studzińska za projekt „LEM System”

1 miejsce: Piotr Oleksiak za projekt „My live regatta”
2 miejsce: Bartłomiej Bondarczuk, Jan Kapliński za projekt „Parking rowerowy”
3 miejsce: Michał Balkowski, Krzysztof Pastuszak za projekt „Apteczka pierwszej pomocy psychologicznej”

1 miejsce: Piotr Kamiński za projekt „Fitcollect”
2 miejsce: Paweł Jaworski za projekt „Mój pomysł na biznes”
3 miejsce: Michał Mazurek za projekt „Elastendon”

1 miejsce: Damian Szymański za projekt „Forbot.pl”
2 miejsce: Przemysław Kitowski za projekt „Antyradiacyjna osłona do telefonu komórkowego”
3 miejsce: Paweł Czarny, Kamil Kuczyński, Łukasz Grzymkowski za projekt „AutoBar

I wyróżnienie: Natalia Strzęciwilk za projekt „MiŚ”
Wyróżnienie specjalne za entuzjazm i śmiałą koncepcję biznesową: Miłosz Winkowski za projekt „Omnicoat”

1 miejsce: Grzegorz Gorczyca za projekt „AquaPharm”
2 miejsce: Michał Ditrich, Tomasz Muszyński za projekt „RenovaMed”
3 miejsce: Maciej Skrzos za projekt „Portal Medyczny Dla Lekarzy”

1 miejsce: Bruno Schivinski za projekt „Vivernus”
2 miejsce: Miłosz Winkowski za projekt „Silica Coating Systems”
3 miejsce: Michał Ditrich, Tomasz Muszyński za projekt „Braille Systems”

1 miejsce: Paulina Biernacka, Anna Panek, Karolina Gottfried, Krzysztof Michałowski za projekt „ECOkeratin”
2 miejsce: Bartosz Baziński, Michał Brzezicki za projekt „Chimeo”
3 miejsce: Anna Sielaff za projekt „Akademia Młodego Naukowca”

Wyróżnienie: Patryk Redwanc za projekt „Helimatics”

1 miejsce: Marcin Małecki za projekt „BioStuff Energy BSE”

1 wyróżnienie: Adam Pachucki, Mateusz Ojdowski, Andrzej Kostyk, Łukasz Wygoński za projekt „DIG’EM APPS – TONDEO”
2 wyróżnienie: Grzegorz Barnik, Sebastian Lepacki, Wojciech Bagniewski za projekt 
„iHOUSE”