Pomorski Klaster ICT "Interizon"

 

Od 2009 roku Pomorski Klaster ICT funkcjonuje na mocy umowy partnerskiej skupiając obecnie ponad 100 podmiotów z branży ICT z Pomorza oraz ich partnerów z Kujaw i Mazowsza. Formuła Klastra sprzyja integracji środowiska branżowego oraz podejmowaniu działań i prowadzeniu projektów w poszczególnych obszarach zainteresowań uczestników.

Pomorski Klaster ICT składa się z kilku zasadniczych podsektorów:

  • szeroko rozumianego przemysłu elektronicznego produkującego zarówno wyroby gotowe jak i podzespoły elektroniczne,
  • usług informatycznych (produkcji oprogramowania, jego elementów, usług utrzymania systemów informatycznych, przetwarzania baz danych itd.)
  • usług telekomunikacyjnych.

 

W grudniu 2009 roku Pomorski Klaster ICT uzyskał tytuł Klastra Kluczowego Województwa Pomorskiego w konkursie zorganizowanym przez Zarząd Województwa. Od początku jego istnienia rolę Administratora Klastra pełni Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. W 2010 roku szczegółowa analiza 47 polskich klastrów, przeprowadzona przez międzynarodową agencję konsultingową Deloitte Business Consulting S.A. wykazała, że Pomorski Klaster ICT jest jednym z najbardziej zaawansowanych pod względem rozwoju klastrem w Polsce. Badanie zleciła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości  - "Benchmarking klastrów w Polsce – 2010”.

 

Obecnie w Pomorskim Klastrze ICT organizowane są m.in. spotkania biznesowe, wycieczki edukacyjne, eventy branżowe oraz współpraca biznesowa, w której aktywny udział biorą zarówno liczące się przedsiębiorstwa z branży ICT, jak i początkuje firmy oraz przedstawiciele administracji lokalnej i ośrodki edukacyjne.

 

Więcej informacji o działalności Klastra znajduje się pod adresem http://www.pomorski-klaster-ict.pl/

 

 

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013