Finał konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości

Kto uwił najlepszy biznes plan? Rozstrzygnięcie konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości odbędzie się 4 kwietnia o godz. 17.00 w Akademickim Klubie PG Kwadratowa. Zapraszamy.

Do konkursu zgłoszono 30 pomysłów na biznes, do finału zakwalifikowano 10 najlepszych projektów. Podczas piątkowej gali będą one prezentowane przez autorów: studentów i doktorantów naszej uczelni. Na tej podstawie kapituła konkursowa, w której zasiadają m.in. pomorscy przedsiębiorcy, wybierze najciekawszy plan biznesowy.

Oprócz samej prezentacji jury premiować będzie przede wszystkim strategię rozwoju i szansę powodzenia przedsięwzięcia. Ważna jest także strona ekonomiczna i innowacyjność. Ocenie podlegać będzie również stopień zaspokojenia potrzeb rynkowych przez proponowaną firmę.

Jaskółki Przedsiębiorczości odbywają się na Politechnice Gdańskiej od 2006 roku. Inicjatorem konkursu, którego celem jest propagowanie przedsiębiorczości akademickiej, jest Centrum Wiedzy i Przedsiębiorczości Politechniki Gdańskiej.

Patronat nad tegoroczną edycją konkursu objął prof. Henryk Krawczyk, rektor Politechniki Gdańskiej. Sponsorami nagród dla laureatów są: Politechniczny Klub Biznesu PKB+ oraz Fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

Uwaga! Wstęp na galę finałową jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Na zakończenie uroczystości zaplanowano poczęstunek.

HARMONOGRAM GALI

• godz. 17.00  Przywitanie gości  - prof. dr hab. inż. Jacek Mąkinia, prorektor ds. współpracy i innowacji PG
  • godz. 17.10 Prezentacja działalności PKB+
  • godz. 17.20 Przemysław Sola, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości
  • godz. 17.25 Przedstawienie zasad gali finałowej oraz prezentacja konkursu – Piotr Markowski, CTWT PG
  • godz. 17.35 Prezentacja projektu „AutoBar” - Paweł Czarny, Kamil Kuczyński, Łukasz Grzymkowski
  • godz. 17.43 Prezentacja projektu „White House Design PROMO” - Sylwia Kraśnicka, Katarzyna Sołdaczuk
  • godz. 17.51 Prezentacja projektu „Agroautomatyka” – Łukasz Protasiewicz
  • godz. 17.59 Prezentacja projektu „Termoizolacja pianką poliuretanową” – Przemysław Butler
  • godz. 18.07 Prezentacja projektu „Trójmiejskie okazje” – Kamil Tatol, Dominika Calińska
  • godz. 18.15 Prezentacja projektu „Forbot.pl” – Damian Szymański
  • godz. 18.23 Prezentacja projektu „Aplikacja wspomagająca promocję lokalnych imprez rozrywkowych” – Maciej Głuszek, Małgorzata Gwizdoń
  • godz. 18.31  Prezentacja projektu „Advanced Materials Supplier” - Wojciech Kargul
  • godz. 18.39 Prezentacja projektu „Antyradiacyjna osłona do telefonu komórkowego” – Przemysław Kitowski
  • godz. 18.47 Prezentacja projektu „ZBROJO” – Wojciech  Ćwikliński
  • godz. 18.55  Przerwa
  • godz. 19.15 Ogłoszenie wyników konkursu
  • godz. 19.20 Networking przy poczęstunku

SKŁAD JURY

• Jakub Ciskowski – Dyrektor Naczelny firmy Acel, Członek Politechnicznego Klubu Biznesu PKB +
  • Krzysztof Balcerzak – Wiceprezes Zarządu Gdańskiej Fundacji Kształcenia Managerów, Członek Politechnicznego Klubu Biznesu PKB +
  • Rafał Kruczkowski – Koordynator ośrodka Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu Wolna Przedsiębiorczość, doradca wielu przedsięwzięć innowacyjnych (Domu Przedsiębiorcy w Tczewie, Sopockiego Centrum Wiedzy i Innowacji czy Pixnet Sp. z o.o.)
  • Damian Derebecki – Współwłaściciel Robonet, Prezes Zarządu Fundacja Fabryka Talentów, Członek Zarządu Fundacja Edukacyjne Centrum Doskonalenia