Rewolucyjny system regulacji temperatury domów dr hab Marka Krzaczka Rewolucyjny system regulacji temperatury domów dr hab Marka Krzaczka

Rewolucyjny system regulacji temperatury domów dr hab Marka Krzaczka
Ścienna Bariera Termiczna to innowacyjna technologia pośredniego ogrzewania i chłodzenia budynków mieszkalnych, która łączy w sobie zalety pasywnych oraz aktywnych technologii dostarczania energii odnawialnej do budynków.

Nieinwazyjny czujnik tlenu profesora Jana Biernata Nieinwazyjny czujnik tlenu profesora Jana Biernata

Nieinwazyjny czujnik tlenu profesora Jana Biernata
Bardzo efektywne układy przenoszące elektrony z aktywnego centrum enzymu na przewodnik elektryczny zbudowane z modyfikowanych nanorurek węglowych zostały opracowane przy ścisłej współpracy zespołów: J. Biernata - emerytowanego profesora Politechniki Gdańskiej, prof. R. Bilewicz z Uniwersytetu Warszawskiego i prof. J. Rogalskiego z UMCS w Lublinie. - Zbudowane enzymatyczne bioogniwa wykorzystują glukozę (i tlen) jako paliwo powszechnie występujące w organizmach żywych, produkując energię elektryczną.

Konsorcjum Politechniki Gdańskiej i firmy Cemet Ltd. sp. z o.o. pracuje nad poprawą jakości cementowania otworów wiertniczych Konsorcjum Politechniki Gdańskiej i firmy Cemet Ltd. sp. z o.o. pracuje nad poprawą jakości cementowania otworów wiertniczych

Projekt narzędzia otworowego typu „guideshoe” został zgłoszony do Centrum Transferu Wiedzy i Technologii w ramach pierwszego naboru do Inkubatora Innowacyjności. Naczelnym celem projektu jest opracowanie i wdrożenie narzędzia otworowego, eliminującego przyczyny niekorzystnych zjawisk w słupie cementowym, co wpłynie na poprawę jakości cementowania otworów oraz przeprowadzenie badań i analiz poświęconych jego optymalizacji.

Antyradiacyjna osłona komórkowa mgr inż Przemysława Kitowskiego Antyradiacyjna osłona komórkowa mgr inż Przemysława Kitowskiego

Antyradiacyjna osłona komórkowa mgr inż Przemysława Kitowskiego
Antyradiacyjna osłona do telefonu komórkowego proponowana przez Przemysława Kitowskiego ma za zadnie chronić głowę człowieka poprzez odbijanie promieniowania elektromagnetycznego, emitowanego w kierunku użytkownika podczas rozmowy. W założeniu ma ona postać standardowej folii ochronnej, mocowanej na ekranie telefonu.

Złoto dla technologii SUSDIAM Złoto dla technologii SUSDIAM

Złoto dla technologii SUSDIAM
Złoty medal na XVII Moskiewskim Salonie Wynalazków i Innowacyjnych Technologii „ARCHIMEDES – 2014” zdobyli badacze z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG. Jury doceniło technologię SUSDIAM czyli innowacyjny „Sposob otrzymywania suspensji diamentowych” opracowany przez dr. inż. Roberta Bogdanowicza oraz inż. Mateusza Gardasa.

ChillID na targach Packaging Innovations ChillID na targach Packaging Innovations

ChillID na targach Packaging Innovations
ChillID sp. z o.o., która we wrześniu zeszłego roku została założona przez pracowników Politechniki Gdańskiej, pojawi się na tegorocznych targach Packaging Innovations. To już szósta edycja Międzynarodowych Targów Opakowań, które odbędą się w dniach 9-10 kwietnia 2014 w Hali Expo XXI w Warszawie.

Kolejna spółka spin-off/out na koncie PG Kolejna spółka spin-off/out na koncie PG

Kolejna spółka spin-off/out na koncie PG
6 marca 2014r., powołana została spółka Argevide Sp. z o.o. Jej założycielami są członkowie projektu NOR-STA realizowanego na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz firma Excento Sp. z o.o., spółka celowa Politechniki Gdańskiej.

Wyświetlanie 81 - 87 z 87 rezultatów.
z 5