Konferencje PACTT i Porozumienia Spółek Celowych w Gdańsku Konferencje PACTT i Porozumienia Spółek Celowych w Gdańsku

Konferencje PACTT i Porozumienia Spółek Celowych w Gdańsku
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom integracji środowiska osób zajmujących się transferem technologii w Polsce, Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Politechniki Gdańskiej wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz portalem MOST Wiedzy organizują cykl konferencji poświęconych tym zagadnieniom.

Budowanie mostu współpracy PG z biznesem Budowanie mostu współpracy PG z biznesem

Budowanie mostu współpracy PG z biznesem
W najbliższy piątek, 22 marca, odbędzie się kolejne wydarzenie biznesowe w ramach cyklu „Śniadanie Pomorskie z PKB”. Wezmą w nim udział przedstawiciele projektu MOST Wiedzy oraz Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Politechniki Gdańskiej.

Fundacja PACTT rozpoczęła działalność Fundacja PACTT rozpoczęła działalność

Fundacja PACTT rozpoczęła działalność
„Fundacja PACTT” z siedzibą w Warszawie rozpoczęła swoją działalność operacyjną, a głównym jej celem jest szerokie wsparcie „Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii” w skład, którego obecnie wchodzi 56 jednostek zajmujących się transferem wiedzy.

Info Day CTT GUMed – poznaj programy wsparcia EIT Health Info Day CTT GUMed – poznaj programy wsparcia EIT Health

Info Day CTT GUMed – poznaj programy wsparcia EIT Health
Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu „Info Day” organizowanym przez Centrum Transferu Technologii GUMed. Wydarzenie odbędzie się 27 lutego (środa) w sali seminaryjnej nr 1/D/11 w budynku Centrum Medycyny Nieinwazyjnej (Dębinki 7, 80-214 Gdańsk) w godzinach: 15.00-17.30.

Wynalazek z PG pozwoli wytworzyć ekologiczne produkty jednorazowego użytku Wynalazek z PG pozwoli wytworzyć ekologiczne produkty jednorazowego użytku

Wynalazek z PG pozwoli wytworzyć ekologiczne produkty jednorazowego użytku
Innowacyjna kompozycja polimerowa służąca do produkcji m.in. ekologicznych sztućców jednorazowego użytku, podlegających recyklingowi organicznemu, została opracowana w Katedrze Technologii Polimerów Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. To odpowiedź naukowców na poparcie przez Parlament Europejski wprowadzenia w UE zakazu sprzedaży przedmiotów jednorazowego użytku, takich jak plastikowe sztućce, słomki czy talerze, otrzymywane z tradycyjnych tworzyw sztuczn

Komputronik Biznes wspiera start-upy z branży IT Komputronik Biznes wspiera start-upy z branży IT

Komputronik Biznes wspiera start-upy z branży IT
Firma Komputronik Biznes, integrator rozwiązań IT, rozpoczęła współpracę z Excento Sp. z o.o., spółką celową Politechniki Gdańskiej zajmującą się komercjalizacją wyników badań oraz wspieraniem start-upów w budowaniu relacji biznesowych. W ramach dwuletniego projektu e-Pionier obydwie firmy wybiorą i pomogą rozwiązać kilka problemów społeczno-gospodarczych, co będzie mogło prowadzić do utworzenia start-upów z obszarów związanych z branżą IT.

Hydrożele chitozanowe ChitoVelum PRO uznane za Polski Produkt Przyszłości Hydrożele chitozanowe ChitoVelum PRO uznane za Polski Produkt Przyszłości

Hydrożele chitozanowe ChitoVelum PRO uznane za Polski Produkt Przyszłości
Zespół AG medica, przekształcany w Chitone sp. z o.o., wraz z Politechniką Gdańską otrzymał nagrodę w XXI edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości. W kategorii „Produkt przyszłości jednostki naukowej i przedsiębiorcy” nagrodzono hydrożele chitozanowe ChitoVelum PRO i ich wykorzystanie w kosmetykach oraz opatrunkach.

Badania napędów dźwigowych Krupiński Cranes z wykorzystaniem hamowni maszyn elektrycznych w Laboratorium LINTE^2 Badania napędów dźwigowych Krupiński Cranes z wykorzystaniem hamowni maszyn elektrycznych w Laboratorium LINTE^2

Badania napędów dźwigowych Krupiński Cranes z wykorzystaniem hamowni maszyn elektrycznych w Laboratorium LINTE^2
dniu 15 listopada 2018 roku w Laboratorium LINTE^2 rozpoczął się montaż stanowiska do badań układów napędowych z energooszczędnymi silnikami elektrycznymi o magnesach trwałych, przewidzianych do wykorzystania w nowoczesnych dźwigach budowlanych (żurawiach wieżowych).

Nowa spółka spin-off PG pracuje nad systemem chłodzenia baterii do pojazdów elektrycznych Nowa spółka spin-off PG pracuje nad systemem chłodzenia baterii do pojazdów elektrycznych

Nowa spółka spin-off PG pracuje nad systemem chłodzenia baterii do pojazdów elektrycznych
Byotta, spółka spin-off stworzona przez trzech absolwentów Politechniki Gdańskiej, projektuje wysokowydajny układ chłodzenia baterii do pojazdów elektrycznych. Ma on pomóc znacznie skrócić czas ładowania baterii, jednocześnie wydłużając jej żywotność, a także odzyskiwać część ciepła odpadowego do ogrzania pojazdu. Rozwiązanie będzie testowane we współpracy z gdyńskim Przedsiębiorstwem Komunikacji Trolejbusowej (PKT).

Science Challenge Day 27/10/2018 Science Challenge Day 27/10/2018

Science Challenge Day 27/10/2018
Science Challenge Day to inicjatywa, która stwarza przestrzeń oraz możliwość aktywnego działania na rzecz rozwoju innowacyjnych technologii wykorzystywanych w recyklingu, wtórnego wykorzystania tworzyw sztucznych, opracowania metod wykorzystania materiałów odnawialnych w produkcji plastiku i budowania świadomości znaczenia redukcji plastiku w ekosystemie.

O nas w mediach. Współpraca biznesu z uczelniami – czy to się opłaca? O nas w mediach. Współpraca biznesu z uczelniami – czy to się opłaca?

O nas w mediach. Współpraca biznesu z uczelniami – czy to się opłaca?
W ostatnich dniach na łamach portalu trojmiasto.pl ukazała się rozmowa z Damianem Kuźniewskim, dyrektorem i Piotrem Kaliszczukiem, brokerem z Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Politechniki Gdańskiej.

XXI konkurs na Polski Produkt Przyszłości – do wygrania 100 tys. zł XXI konkurs na Polski Produkt Przyszłości – do wygrania 100 tys. zł

XXI konkurs na Polski Produkt Przyszłości – do wygrania 100 tys. zł
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zapraszają do udziału w XXI edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości. Nagrodą jest grant do 100 tys. zł z przeznaczeniem na rozwój, promocję lub umiędzynarodowienie produktu.

Zbliża się Venture Day Zbliża się Venture Day

Zbliża się Venture Day
9 października w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER odbędzie się kolejna odsłona technologicznej konferencji Venture Day. To okazja, by zobaczyć, jak w zmienionej formule pitchingu inwestorzy przekonują startupy do podjęcia współpracy.

Nadchodzi European Rover Challange Nadchodzi European Rover Challange

Nadchodzi European Rover Challange
European Rover Challange (ERC) to wydarzenie skierowane do przedstawicieli świata nauki i biznesu, sektora nowych technologii oraz szerokiej publiczności i mediów. W tym roku kolejna edycja odbędzie się 14-16 września 2018 r. na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach (województwo świętokrzyskie).

Znamy zwycięzców Konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości 2018 Znamy zwycięzców Konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości 2018

Znamy zwycięzców Konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości 2018
12 czerwca w AK PG Kwadratowa w Gdańsku odbyła się gala finałowa konkursu Jaskółki Przedsiębiorczości 2018, który skierowany był do studentów i doktorantów Politechniki Gdańskiej. Spośród 17 finalistów wyłoniono 3 laureatów nagrody głównej. Najlepszym pomysłem na biznes okazał się projekt MedTagger – platforma do gromadzenia oraz etykietowania danych medycznych, studentów Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Jakuba Powierzy, Dawida Paluchowskiego i Karoliny Olszewskiej.

Doktorantki Wydziału Chemicznego nagrodzone Doktorantki Wydziału Chemicznego nagrodzone

Doktorantki Wydziału Chemicznego nagrodzone
W konkursie na najlepszy poster zorganizowanym podczas I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Polimery w Medycynie, która odbyła się 18 maja br. w Instytucie Biopolimerów i Włókien Chemicznych w Łodzi, zwyciężył zespół doktorantek Wydziału Chemicznego z Katedry Technologii Polimerów, p. Alicja Lewandowska oraz p. Agnieszka Przybytek.

Oferta dla start upów w ramach inicjatywy (EIT) - przedłużony nabór Oferta dla start upów w ramach inicjatywy (EIT) - przedłużony nabór

Oferta dla start upów w ramach inicjatywy (EIT) - przedłużony nabór
Gdański Uniwersytet Medyczny wraz z partnerami Uniwersytetem Gdańskim oraz Centrum Innowacji Medycznych Sp. z o.o. spółka celowa GUMed, jako pierwsze instytucje na Pomorzu, a drugie w kraju będą stanowiły regionalny ośrodek koordynacji inicjatywy Regional Innovation Scheme (RIS) w ramach programu EIT Health Hub wspierającego innowacje w zakresie zdrowego życia i aktywnego starzenia się społeczeństwa. Uniwersytet Gdański oraz Centrum Innowacji Medycznych będą ściśle współpracować w ramach projektu oraz wsparcia udzielanego start-upom.

Oferta dla start-upów w ramach inicjatywy Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT) Oferta dla start-upów w ramach inicjatywy Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT)

Oferta dla start-upów w ramach inicjatywy Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT)
W ramach inicjatywy Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT) w zakresie programu Regional Innovation Scheme (RIS) Hub Gdański Uniwersytet Medyczny oferuje wsparcie zainteresowanym start-upom działającym w obszarze life science realizowane poprzez programy akceleracyjne: InnoStars Awards (dla początkujących start-upów posiadających gotowy prototyp) oraz European Health Catapult (dla start-upów i małych przedsiębiorstw dysponujących produktem gotowym do zwiększenia skali produkcji).

Bezpłatne warsztaty dla innowatorów Bezpłatne warsztaty dla innowatorów

Bezpłatne warsztaty dla innowatorów
Współpraca Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Politechniki Gdańskiej i Fundacji Inventity zaowocowała serią warsztatów skierowanych do innowatorów chcących skomercjalizować wyniki swoich prac. Zapraszamy na bezpłatne szkolenia Wojciecha Szapiela pt. „Negocjacje – jak uzyskać czego potrzebujesz?” i „Analiza i projektowanie modeli biznesowych”, które odbędą się 26 i 27 kwietnia 2018 r. w godzinach 9.00-15.00 na Wydziale Mechanicznym Politechniki Gdańskiej w sali nr 508.

Innowacje w drodze do Gdyni Innowacje w drodze do Gdyni

Innowacje w drodze do Gdyni
Zapraszamy wszystkich w czwartek, 12.04.2018 roku odbędzie się kolejne wydarzenie z serii innoSHARE’18 on the road: Meetups organizowane przez Fundację Polska Innowacyjna we współpracy z Instytutem Innowacyjnej Nauki, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia i Zatoką Nauki.

Wyświetlanie 21 - 40 z 116 rezultatów.
z 6