Konferencja BioTech Daily, 12 grudnia w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym Konferencja BioTech Daily, 12 grudnia w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym

Konferencja BioTech Daily, 12 grudnia w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym
Biotech Daily to konferencja o tematyce life Science, której celem jest wymiana informacji z zakresu prowadzonych badań i najnowszych projektów biotechnologicznych oraz przekazanie praktycznej wiedzy z zakresu komercjalizacji.

Konferencja otwierająca projekt „Smart Progress” 10 grudnia 2019 r. Konferencja otwierająca projekt „Smart Progress” 10 grudnia 2019 r.

Konferencja otwierająca projekt „Smart Progress” 10 grudnia 2019 r.
Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego serdecznie zaprasza na inaugurację projektu „Smart Progress – Animacja rozwoju obszarów Inteligentnych Specjalizacji Pomorza jako element Procesu Przedsiębiorczego Odkrywania”.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na PG Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na PG

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości na PG
Na Politechnice Gdańskiej w dniach 19 - 23 listopada br. odbędą się obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, czyli międzynarodowego projektu promującego świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizatorzy zapraszają na ciekawe spotkania, panele dyskusyjne oraz warsztaty z przedstawicielami urzędów, instytucji i stowarzyszeń, które wspierają pomorskich przedsiębiorców.

Zawarto umowę licencyjną na wynalazek z Wydziału Mechanicznego Zawarto umowę licencyjną na wynalazek z Wydziału Mechanicznego

Zawarto umowę licencyjną na wynalazek z Wydziału Mechanicznego
W ostatnim czasie została zawarta umowa licencyjna pomiędzy Politechniką Gdańską, a spółką Hydromech S.A., na mocy której firma nabyła prawa do korzystania z wynalazku, dotyczącego precyzyjnych mechanizmów silników satelitowych, opracowanego w Katedrze Mechaniki i Mechatroniki Wydziału Mechanicznego. Autorami wynalazku chronionego patentem o numerze PL 218888 B1 są dr hab. inż. Paweł Śliwiński oraz dr inż. Piotr Patrosz

Szkolenie z lutowania ręcznego komponentów w budowach THT i SMD Szkolenie z lutowania ręcznego komponentów w budowach THT i SMD

Szkolenie z lutowania ręcznego komponentów w budowach THT i SMD
Zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu z lutowania ręcznego komponentów w budowach THT i SMD, które odbędzie się w prototypowni ProtoLab.

Nasi studenci "Najlepsi z najlepszych" Nasi studenci "Najlepsi z najlepszych"

Nasi studenci "Najlepsi z najlepszych"
Międzywydziałowe Koło Naukowe SimLE, Koło Studentów Biotechnologii Wydziału Chemicznego i studenci wywodzący się z zespołu PGRacing Team znaleźli się wśród beneficjentów projektu „Najlepsi z najlepszych! 4.0”. Otrzymają w sumie prawie 450 tys. zł na realizację swoich projektów: udział w zawodach inżynierskich w USA i program astrobiologiczny Stardust.

Konkurs Jaskółki Przedsiębiorczości 2019 Konkurs Jaskółki Przedsiębiorczości 2019

Konkurs Jaskółki Przedsiębiorczości 2019
Zapraszamy studentów oraz doktorantów Politechniki Gdańskiej do zgłaszania swoich innowacyjnych i niekonwencjonalnych pomysłów na biznes indywidualnie lub w grupach. Zgłoszenia należy składać do 26 listopada 2019 r.:

Krok milowy w komercjalizacji wyników projektu badawczego IDENT Krok milowy w komercjalizacji wyników projektu badawczego IDENT

Krok milowy w komercjalizacji wyników projektu badawczego IDENT
Nastąpił kluczowy moment w procesie komercjalizacji wyników projektu badawczego IDENT. Została zawarta umowa licencyjna pomiędzy konsorcjum banku PKO Bank Polski, Politechniki Gdańskiej oraz firmy Microsystem, a spółką spin-out Digital Signature. Spółka zajmie się sprzedażą i udoskonalaniem na potrzeby klientów biznesowych rozwiązań biometrycznych, m.in. opatentowanych przez konsorcjantów projektu.

Spółka Chitone pozyskała ponad 25 mln zł finansowania na rozwój technologii hydrożeli chitozanu Spółka Chitone pozyskała ponad 25 mln zł finansowania na rozwój technologii hydrożeli chitozanu

Spółka Chitone pozyskała ponad 25 mln zł finansowania na rozwój technologii hydrożeli chitozanu
Spółka Chitone pozyskała ponad 25 mln zł finansowania na rozwój technologii hydrożeli chitozanu, która wprowadzi nową jakość na rynku produktów kosmetycznych oraz pomoże zmniejszyć poziom marnotrawienia żywności

EIT Health Innovation Days 28.– 29.10.2019 r. na GUMed EIT Health Innovation Days 28.– 29.10.2019 r. na GUMed

EIT Health Innovation Days 28.– 29.10.2019 r. na GUMed
EIT Health Innovation Days to cykliczne wydarzenie organizowane przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii w zakresie zdrowia w 14 regionalnych ośrodkach koordynacji inicjatywy Regional Innovation Scheme (RIS) w całej Europie. W Polsce taką funkcję pełni Gdański Uniwersytet Medyczny poprzez Centrum Transferu Technologii.

Przyznano finansowanie w ramach projektu Inkubator Innowacyjności 2.0 Przyznano finansowanie w ramach projektu Inkubator Innowacyjności 2.0

Przyznano finansowanie w ramach projektu Inkubator Innowacyjności 2.0
W dniu 02.07.2019 r. (wtorek) odbyło się spotkanie Komitetu Inwestycyjnego Projektu Inkubator Innowacyjności 2.0, na którym członkowie Komitetu zatwierdzili przyznanie finansowania dla następujących projektów

Politechnika Gdańska i Sopot podpisały umowę licencji na korzystanie ze Standardów Dostępności Politechnika Gdańska i Sopot podpisały umowę licencji na korzystanie ze Standardów Dostępności

Politechnika Gdańska i Sopot podpisały umowę licencji na korzystanie ze Standardów Dostępności
Sopot to piąte miasto w Polsce, które przy projektowaniu przestrzeni publicznej stosować będzie opracowane na Politechnice Gdańskiej Standardy Dostępności, czyli reguły, według których kształtuje się przestrzeń przyjazną dla wszystkich użytkowników, w szczególności osób z niepełnosprawnościami. Umowę w tej sprawie podpisano 7 czerwca w Sopocie.

2. edycja akceleratora MIT Enterprise Forum CEE 2. edycja akceleratora MIT Enterprise Forum CEE

2. edycja akceleratora MIT Enterprise Forum CEE
Celem programu jest przyspieszenie rozwoju najbardziej innowacyjnych startupów technologicznych z Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Program oparty jest o metodologię MIT w Bostonie (najlepszej uczelni technologicznej na świecie) i 5 startupów ma szansę na tygodniowy wyjazd biznesowo – edukacyjny do Bostonu. Pamiętaj, że możesz aplikować tylko do 30 czerwca 2019 roku.

Weź udział w  7. EDYCJI DESIGN THINKING FEST - 14.06.2019 GDAŃSK Weź udział w 7. EDYCJI DESIGN THINKING FEST - 14.06.2019 GDAŃSK

Weź udział w  7. EDYCJI DESIGN THINKING FEST - 14.06.2019 GDAŃSK
Pracujesz, testujesz metodę design thinking? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat metody i jej zastosowania w różnych obszarach? Potrzebujesz inspiracji, praktyki, kontaktów?

Konferencja GUT Day for AI Konferencja GUT Day for AI

Konferencja GUT Day for AI
14 maja zapraszamy na konferencję "GUT Day for AI", która odbędzie się w Auli w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Wydarzenie ma na celu promocję zagadnień z zakresu sztucznej inteligencji. Jednym z prelegentów będzie mgr inż. Agnieszka Krawczyk-Kłos z Centrum Transferu Wiedzy i Technologii, która opowie o „Działalności CTWT w obszarach S2B – science to business i B2S – business to science”

O nas w mediach. Co nas truje? O nas w mediach. Co nas truje?

O nas w mediach. Co nas truje?
„Powodują nowotwory, zaburzenia płodności, cukrzycę czy otyłość. Dziennie spożywamy co najmniej kilkanaście szkodliwych substancji uwalniających się z plastiku”

Zgłoś innowacje do projektu Inkubator Innowacyjności 2.0 Zgłoś innowacje do projektu Inkubator Innowacyjności 2.0

Zgłoś innowacje do projektu Inkubator Innowacyjności 2.0
Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Politechniki Gdańskiej realizuje kolejną edycję projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą Inkubator Innowacyjności, w ramach którego pracownicy naukowi PG mogą otrzymać wsparcie organizacyjne i finansowe w zakresie komercjalizacji wyników badań naukowych.

Konferencje PACTT i Porozumienia Spółek Celowych w Gdańsku Konferencje PACTT i Porozumienia Spółek Celowych w Gdańsku

Konferencje PACTT i Porozumienia Spółek Celowych w Gdańsku
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom integracji środowiska osób zajmujących się transferem technologii w Polsce, Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Politechniki Gdańskiej wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz portalem MOST Wiedzy organizują cykl konferencji poświęconych tym zagadnieniom.

Budowanie mostu współpracy PG z biznesem Budowanie mostu współpracy PG z biznesem

Budowanie mostu współpracy PG z biznesem
W najbliższy piątek, 22 marca, odbędzie się kolejne wydarzenie biznesowe w ramach cyklu „Śniadanie Pomorskie z PKB”. Wezmą w nim udział przedstawiciele projektu MOST Wiedzy oraz Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Politechniki Gdańskiej.

Fundacja PACTT rozpoczęła działalność Fundacja PACTT rozpoczęła działalność

Fundacja PACTT rozpoczęła działalność
„Fundacja PACTT” z siedzibą w Warszawie rozpoczęła swoją działalność operacyjną, a głównym jej celem jest szerokie wsparcie „Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii” w skład, którego obecnie wchodzi 56 jednostek zajmujących się transferem wiedzy.

Wyświetlanie 21 - 40 z 133 rezultatów.
z 7