Przyznano finansowanie w ramach projektu Inkubator Innowacyjności 2.0 Przyznano finansowanie w ramach projektu Inkubator Innowacyjności 2.0

Przyznano finansowanie w ramach projektu Inkubator Innowacyjności 2.0
W dniu 02.07.2019 r. (wtorek) odbyło się spotkanie Komitetu Inwestycyjnego Projektu Inkubator Innowacyjności 2.0, na którym członkowie Komitetu zatwierdzili przyznanie finansowania dla następujących projektów

Politechnika Gdańska i Sopot podpisały umowę licencji na korzystanie ze Standardów Dostępności Politechnika Gdańska i Sopot podpisały umowę licencji na korzystanie ze Standardów Dostępności

Politechnika Gdańska i Sopot podpisały umowę licencji na korzystanie ze Standardów Dostępności
Sopot to piąte miasto w Polsce, które przy projektowaniu przestrzeni publicznej stosować będzie opracowane na Politechnice Gdańskiej Standardy Dostępności, czyli reguły, według których kształtuje się przestrzeń przyjazną dla wszystkich użytkowników, w szczególności osób z niepełnosprawnościami. Umowę w tej sprawie podpisano 7 czerwca w Sopocie.

2. edycja akceleratora MIT Enterprise Forum CEE 2. edycja akceleratora MIT Enterprise Forum CEE

2. edycja akceleratora MIT Enterprise Forum CEE
Celem programu jest przyspieszenie rozwoju najbardziej innowacyjnych startupów technologicznych z Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Program oparty jest o metodologię MIT w Bostonie (najlepszej uczelni technologicznej na świecie) i 5 startupów ma szansę na tygodniowy wyjazd biznesowo – edukacyjny do Bostonu. Pamiętaj, że możesz aplikować tylko do 30 czerwca 2019 roku.

Weź udział w  7. EDYCJI DESIGN THINKING FEST - 14.06.2019 GDAŃSK Weź udział w 7. EDYCJI DESIGN THINKING FEST - 14.06.2019 GDAŃSK

Weź udział w  7. EDYCJI DESIGN THINKING FEST - 14.06.2019 GDAŃSK
Pracujesz, testujesz metodę design thinking? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat metody i jej zastosowania w różnych obszarach? Potrzebujesz inspiracji, praktyki, kontaktów?

Konferencja GUT Day for AI Konferencja GUT Day for AI

Konferencja GUT Day for AI
14 maja zapraszamy na konferencję "GUT Day for AI", która odbędzie się w Auli w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Wydarzenie ma na celu promocję zagadnień z zakresu sztucznej inteligencji. Jednym z prelegentów będzie mgr inż. Agnieszka Krawczyk-Kłos z Centrum Transferu Wiedzy i Technologii, która opowie o „Działalności CTWT w obszarach S2B – science to business i B2S – business to science”

O nas w mediach. Co nas truje? O nas w mediach. Co nas truje?

O nas w mediach. Co nas truje?
„Powodują nowotwory, zaburzenia płodności, cukrzycę czy otyłość. Dziennie spożywamy co najmniej kilkanaście szkodliwych substancji uwalniających się z plastiku”

Zgłoś innowacje do projektu Inkubator Innowacyjności 2.0 Zgłoś innowacje do projektu Inkubator Innowacyjności 2.0

Zgłoś innowacje do projektu Inkubator Innowacyjności 2.0
Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Politechniki Gdańskiej realizuje kolejną edycję projektu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą Inkubator Innowacyjności, w ramach którego pracownicy naukowi PG mogą otrzymać wsparcie organizacyjne i finansowe w zakresie komercjalizacji wyników badań naukowych.

Konferencje PACTT i Porozumienia Spółek Celowych w Gdańsku Konferencje PACTT i Porozumienia Spółek Celowych w Gdańsku

Konferencje PACTT i Porozumienia Spółek Celowych w Gdańsku
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom integracji środowiska osób zajmujących się transferem technologii w Polsce, Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Politechniki Gdańskiej wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz portalem MOST Wiedzy organizują cykl konferencji poświęconych tym zagadnieniom.

Budowanie mostu współpracy PG z biznesem Budowanie mostu współpracy PG z biznesem

Budowanie mostu współpracy PG z biznesem
W najbliższy piątek, 22 marca, odbędzie się kolejne wydarzenie biznesowe w ramach cyklu „Śniadanie Pomorskie z PKB”. Wezmą w nim udział przedstawiciele projektu MOST Wiedzy oraz Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Politechniki Gdańskiej.

Fundacja PACTT rozpoczęła działalność Fundacja PACTT rozpoczęła działalność

Fundacja PACTT rozpoczęła działalność
„Fundacja PACTT” z siedzibą w Warszawie rozpoczęła swoją działalność operacyjną, a głównym jej celem jest szerokie wsparcie „Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii” w skład, którego obecnie wchodzi 56 jednostek zajmujących się transferem wiedzy.

Info Day CTT GUMed – poznaj programy wsparcia EIT Health Info Day CTT GUMed – poznaj programy wsparcia EIT Health

Info Day CTT GUMed – poznaj programy wsparcia EIT Health
Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu „Info Day” organizowanym przez Centrum Transferu Technologii GUMed. Wydarzenie odbędzie się 27 lutego (środa) w sali seminaryjnej nr 1/D/11 w budynku Centrum Medycyny Nieinwazyjnej (Dębinki 7, 80-214 Gdańsk) w godzinach: 15.00-17.30.

Wynalazek z PG pozwoli wytworzyć ekologiczne produkty jednorazowego użytku Wynalazek z PG pozwoli wytworzyć ekologiczne produkty jednorazowego użytku

Wynalazek z PG pozwoli wytworzyć ekologiczne produkty jednorazowego użytku
Innowacyjna kompozycja polimerowa służąca do produkcji m.in. ekologicznych sztućców jednorazowego użytku, podlegających recyklingowi organicznemu, została opracowana w Katedrze Technologii Polimerów Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej. To odpowiedź naukowców na poparcie przez Parlament Europejski wprowadzenia w UE zakazu sprzedaży przedmiotów jednorazowego użytku, takich jak plastikowe sztućce, słomki czy talerze, otrzymywane z tradycyjnych tworzyw sztuczn

Komputronik Biznes wspiera start-upy z branży IT Komputronik Biznes wspiera start-upy z branży IT

Komputronik Biznes wspiera start-upy z branży IT
Firma Komputronik Biznes, integrator rozwiązań IT, rozpoczęła współpracę z Excento Sp. z o.o., spółką celową Politechniki Gdańskiej zajmującą się komercjalizacją wyników badań oraz wspieraniem start-upów w budowaniu relacji biznesowych. W ramach dwuletniego projektu e-Pionier obydwie firmy wybiorą i pomogą rozwiązać kilka problemów społeczno-gospodarczych, co będzie mogło prowadzić do utworzenia start-upów z obszarów związanych z branżą IT.

Hydrożele chitozanowe ChitoVelum PRO uznane za Polski Produkt Przyszłości Hydrożele chitozanowe ChitoVelum PRO uznane za Polski Produkt Przyszłości

Hydrożele chitozanowe ChitoVelum PRO uznane za Polski Produkt Przyszłości
Zespół AG medica, przekształcany w Chitone sp. z o.o., wraz z Politechniką Gdańską otrzymał nagrodę w XXI edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości. W kategorii „Produkt przyszłości jednostki naukowej i przedsiębiorcy” nagrodzono hydrożele chitozanowe ChitoVelum PRO i ich wykorzystanie w kosmetykach oraz opatrunkach.

Badania napędów dźwigowych Krupiński Cranes z wykorzystaniem hamowni maszyn elektrycznych w Laboratorium LINTE^2 Badania napędów dźwigowych Krupiński Cranes z wykorzystaniem hamowni maszyn elektrycznych w Laboratorium LINTE^2

Badania napędów dźwigowych Krupiński Cranes z wykorzystaniem hamowni maszyn elektrycznych w Laboratorium LINTE^2
dniu 15 listopada 2018 roku w Laboratorium LINTE^2 rozpoczął się montaż stanowiska do badań układów napędowych z energooszczędnymi silnikami elektrycznymi o magnesach trwałych, przewidzianych do wykorzystania w nowoczesnych dźwigach budowlanych (żurawiach wieżowych).

Nowa spółka spin-off PG pracuje nad systemem chłodzenia baterii do pojazdów elektrycznych Nowa spółka spin-off PG pracuje nad systemem chłodzenia baterii do pojazdów elektrycznych

Nowa spółka spin-off PG pracuje nad systemem chłodzenia baterii do pojazdów elektrycznych
Byotta, spółka spin-off stworzona przez trzech absolwentów Politechniki Gdańskiej, projektuje wysokowydajny układ chłodzenia baterii do pojazdów elektrycznych. Ma on pomóc znacznie skrócić czas ładowania baterii, jednocześnie wydłużając jej żywotność, a także odzyskiwać część ciepła odpadowego do ogrzania pojazdu. Rozwiązanie będzie testowane we współpracy z gdyńskim Przedsiębiorstwem Komunikacji Trolejbusowej (PKT).

Science Challenge Day  27/10/2018 Science Challenge Day 27/10/2018

Science Challenge Day  27/10/2018
Science Challenge Day to inicjatywa, która stwarza przestrzeń oraz możliwość aktywnego działania na rzecz rozwoju innowacyjnych technologii wykorzystywanych w recyklingu, wtórnego wykorzystania tworzyw sztucznych, opracowania metod wykorzystania materiałów odnawialnych w produkcji plastiku i budowania świadomości znaczenia redukcji plastiku w ekosystemie.

O nas w mediach. Współpraca biznesu z uczelniami – czy to się opłaca? O nas w mediach. Współpraca biznesu z uczelniami – czy to się opłaca?

O nas w mediach. Współpraca biznesu z uczelniami – czy to się opłaca?
W ostatnich dniach na łamach portalu trojmiasto.pl ukazała się rozmowa z Damianem Kuźniewskim, dyrektorem i Piotrem Kaliszczukiem, brokerem z Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Politechniki Gdańskiej.

XXI konkurs na Polski Produkt Przyszłości – do wygrania 100 tys. zł XXI konkurs na Polski Produkt Przyszłości – do wygrania 100 tys. zł

XXI konkurs na Polski Produkt Przyszłości – do wygrania 100 tys. zł
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zapraszają do udziału w XXI edycji konkursu Polski Produkt Przyszłości. Nagrodą jest grant do 100 tys. zł z przeznaczeniem na rozwój, promocję lub umiędzynarodowienie produktu.

Zbliża się Venture Day Zbliża się Venture Day

Zbliża się Venture Day
9 października w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER odbędzie się kolejna odsłona technologicznej konferencji Venture Day. To okazja, by zobaczyć, jak w zmienionej formule pitchingu inwestorzy przekonują startupy do podjęcia współpracy.

Wyświetlanie 21 - 40 z 123 rezultatów.
z 7