Zbliża się Venture Day

9 października w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER odbędzie się kolejna odsłona technologicznej konferencji Venture Day. To okazja, by zobaczyć, jak w zmienionej formule pitchingu inwestorzy przekonują startupy do podjęcia współpracy.

Dlaczego warto pojawić się na Venture Day?

Podczas tegorocznej odsłony Venture Day będą poruszane tematy dotyczące czterech branż: branży morsko-logistycznej, ICT (technologie przetwarzające, gromadzące lub przesyłające informacje w formie elektronicznej), e-zdrowia i branży energetycznej (technologie ekoefektywne). W trakcie konferencji wystąpią prelegenci z Polski i zza granicy, a uczestnicy będą mogli wziąć udział w debacie i spotkaniach networkingowych.

Prelegenci i zmieniona formuła pitchingu

Wśród mówców Venture Day znajdą się między innymi Rafał Wolak, inżynier programista z 10-letnim doświadczeniem w branży IT. Architekt i specjalista w dziedzinie systemów rozproszonych. Pasjonat machine learning i IoT, lider międzynarodowego zespołu w startupie e-commerce w Dubaju, gdzie był odpowiedzialny za obsługę, monitoring i automatyzację olbrzymiego magazynu (Warehouse Management System), obsługującego e-commerce na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Natomiast o nowych technologiach w branży transportowo-logistycznej, takich jak cyfrowa rewolucja, automatyzacja, Internet Rzeczy i sztuczna inteligencja opowie Przemysław Myszka.

Z kolei o efektach, jakie przynosi współpraca startupów z korporacjami opowie Vincent Vinkoert, dyrektor działu rozwoju biznesu w PortXL – największym na świecie akceleratorze morskim. Vinkoert ma doświadczenie w zarządzaniu czasopismami o tematyce morskiego handlu międzynarodowego i międzynarodowego rozwoju biznesu.

Do tego w tej edycji wydarzenia zostanie zmieniona formuła pitchingu. Zwykle to startupy prezentują się przed inwestorami, starając się zdobyć ich uwagę, zaufania i ostatecznie wsparcie finansowe. Podczas konferencji Venture Day będzie inaczej. Przedstawiciele funduszy, między innymi Kuba Dudek, manager inwestycyjny SpeedUp Group i Paweł Maj, dyrektor inwestycyjny bValue, wyjaśnią startupom, co mogą dla nich zrobić.

Organizatorzy:
Organizatorami konferencji są: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Zarząd Morskiego Portu Gdańsk. Patronaty Honorowe nad konferencją objęli: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Marszałek Województwa Pomorskiego, Uniwersytet Gdański, Akademia Morska w Gdyni, Gdański Uniwersytet Medyczny.

Partnerzy:
Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego - InvestGDA, Klaster Interizon, Inteligentne Specjalizacje Pomorza.