Współpraca nauki i biznesu w obszarze projektów medycznych - webinarium

Zapraszamy do rejestracji na kolejne webinarium związane z odkrywaniem, rozwojem i komercjalizacją wynalazków medycznych. Swoim doświadczeniem podzieli się z nami tym razem dr Rafał Kamiński z firmy OncoArendi.

 

Rejestracja odbywa sie przez portal Evenea: evenea.pl/event/naukaibiznes-med/

Data: 15 kwietnia, godz. 13:00 (na MS Teams)

Tym razem gościmy dr Rafała Kamińskiego, dyrektora ds. naukowych firmy OncoArendi, który podzieli się z nami swoją perspektywą w odniesieniu do takich zagadnień jak:

  • Zagraniczne modele i zasady współpracy na linii nauka-biznes. Najlepsze praktyki i korzyści z ich stosowania;
  • Trudności w relacjach nauka-biznes w Polsce i sposoby ich przezwyciężania. Różnice w podejściu do projektów R&D – priorytety i optyka przedsiębiorcy oraz pracowników uczelni;
  • Trendy naukowe i technologiczne w branży medycznej. Gdzie poszukiwać inspiracji dla projektów medycznych ukierunkowanych na komercjalizację? Co powinno być początkiem projektu medycznego? Czy bioinformatyka będzie dominować w pejzażu badań medycznych?
  • Komercjalizacja badań naukowych w branży medycznej. Etapy procesu komercjalizacji leków. Wybór formy komercjalizacji wynalazków medycznych: spin-off, czy licencjonowanie. Naukowiec-przedsiębiorca, jakie cechy powinien mieć i na co powinien być gotowy? Czy prowadzenie badań naukowych na lekiem, który nie ma szans na komercjalizację ma sens?

Webinarium składać się będzie z ponad godzinnej prezentacji wprowadzającej oraz bloku pytań i odpowiedzi, na który tym razem poświęcimy większą ilość czasu. Tym samym zachęcamy Państwa do przekazywania swoich pytań przed spotkaniem, co uprości proces ich zadawania w trakcie trwania webinarium.

Pytania można przekazać w formularzu znajdującym się pod adresem: forms.gle/5XL4QuKbpzPVbNMr5

Zachęcamy do udziału w spotkaniu!