Webinarium: The future of bench chemistry, 17.06

Zapraszamy Państwa do udziału w webinarium poświęconym najnowszym trendom i osiągnięciom w obszarze nauk chemicznych wspieranych sztuczną inteligencją (AI).

Naszym gościem na ostatnim w tym roku akademickim spotkaniu będzie kierownik laboratorium firmy IBM w Zurichu, dr Teodoro Laino. Niezwykłe osiągnięcia zespołu dr Laino, które będą kanwą jego prezentacji, ukazują z jednej strony ogromny naukowy i komercyjny potencjał, jaki drzemie w interdyscyplinarności, z drugiej zmuszają do refleksji nad przyszłością tradycyjnej chemii laboratoryjnej (ang. bench chemistry).

 

Termin: 17 czerwca 2021 r., godz. 13:00

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy MS Teams. 

 

Aby wziąć udział w webinarium należy się zarejestrować.

Link do spotkania zostanie przesłany do osób zarejestrowanych w dniu wydarzenia.

Dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji, który pozwolił zespołowi dr Laino „przeczytać” z jej wykorzystaniem wszystkie powiązane publikacje naukowe oraz dokonać odkrycia nowej wiedzy, dowodzą, że możliwości analizy i syntezy sztucznej inteligencji już dzisiaj przewyższają analogiczne zdolności pojedynczych osób, a nawet zespołów naukowych. Dbając o przyszłość, faktu tego nie da się zignorować, nie poznawszy choćby jego podstawowych elementów.

Zachęcamy przed spotkaniem do zapoznania się z jego tematyką, jak również z biografią naszego gościa: dostępne są one na stronie informacyjnej, stworzonej dla Państwa specjalnie na tę okazję.

 

* Webinarium będzie prowadzone w języku angielskim. *