Webinarium: Badania kliniczne z udziałem ludzi - projektowanie, fazy badań, wymagania

Zapraszamy już 2 marca na drugą część webinarium z dużą dawką praktycznej wiedzy, tym razem z zakresu badań klinicznych z udziałem ludzi. Naszą prelegentką będzie dr Blanka Seklecka, obowiązuje rejestracja.

Badania kliniczne z udziałem ludzi 

Badanie kliniczne stanowi nierozerwalny związek między postępem w dziedzinie technologii badań medycznych, a lepszą opieką zdrowotną. Jest to element badań medycznych w dziedzinie zdrowia, mających na celu uzyskanie wiedzy cennej dla zrozumienia chorób ludzkich, zapobiegania i leczenia chorób oraz profilaktyki zdrowia. Badanie kliniczne to naukowy termin oznaczający test lub badanie leku, terapii, procedury chirurgicznej, wyrobu medycznego lub odżywiania lub zmian zachowań u ludzi. Badanie przeprowadzane jest w celu ustalenia czy lek, terapia, procedura jest bezpieczna i skuteczna dla ludzi.

Prelegent:

dr inż. Blanka Seklecka - Manager Ośrodka Badań Klinicznych Wczesnych Faz UCK w Gdańsku. Od 9 lat związana z badaniami klinicznymi I fazy i badaniami przedklinicznymi, z pasji naukowiec ze stopniem doktora, ukończyła studia MBA, koordynator Grupy ds. ośrodków badawczych Stowarzyszenia Dobrej praktyki Badań Klinicznych, ekspert ds. rozwoju klinicznego firmy SGPlus, laureatka międzynarodowej nagrody Clinical Trials Lifetime Achievement, wykorzystuje zagraniczne doświadczenie zawodowe w celu stworzenia pierwszego akademickiego interdyscyplinarnego Ośrodka Badań Klinicznych Faz Wczesnych.

Agenda spotkania: 

  1. Badania kliniczne w Polsce i na świecie, fazy badań klinicznych – definicje
  2. Badania kliniczne fazy I (faza 0, FIH, Badania interakcji z pokarmem, interakcji międzylekowych, badania w niewydolności wątroby i nerek)
  3. Wymagania wobec ośrodka badawczego
  4. Wymagania wobec Badaczy
  5. Różnice w sposobie pozyskiwania zgody na badanie
  6. Prezentacja wideo Ośrodka Badań Klinicznych Wczesnych Faz UCK

 

Udział w webinarium jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja na Evenea.

Link do spotkania na platformie Microsoft Teams zostanie przesłany w dniu wydarzenia na adres podany w formularzu rejestracji.