Przyłącz się do pomocy dla szpitali i dps-ów w systemie WsparcieDlaSzpitala.pl

Zachęcamy do zapoznania się z niekomercyjnym systemem współtworzonym przez naukowców z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, który pomaga systematyzować i koordynować oddolne wsparcie materialne dla placówek medycznych w całej Polsce: WsparcieDlaSzpitala.pl

Jak to działa: dedykowane osoby w szpitalach wpisują w systemie swoje aktualne potrzeby, darczyńcy wybierają szpital z listy, widzą jego potrzeby i deklarują pomoc koordynatorowi lokalnemu, a koordynator lokalny (opiekun szpitala) zbiera lub kupuje produkty i dostarcza je szpitalowi w imieniu darczyńców. Wszystko w czasie rzeczywistym widać w systemie.

W systemie są dziś 254 szpitale z całego kraju oraz 218 zaufanych, lokalnych koordynatorów zbiórek, co sprawia, że system stał się już ogólnopolskim.

Aktualnie szczególnie potrzebni są lokalni koordynatorzy, którzy będą dostarczać najpotrzebniejsze produkty szpitalowi/dps-owi w imieniu darczyńców. Jeżeli chcesz zostać jednym z nich, lub w inny sposób chcesz włączyć się w tę pomoc, odwiedź portal i zarejestruj się już dziś!

ZAKŁADANIE KONTA: https://www.wsparciedlaszpitala.pl/darczyncy/

WEJŚCIE NA KONTO GOŚĆ (bardzo uproszczona wersja konta Darczyńca):

https://wsparciedlaszpitali.force.com/s/login/
użytkownik: gosc@wsparciedlaszpitala.pl
hasło: guest123

Warto też prześledzić mapę, aktualizowaną na bieżąco, która pokazuje w jaki wielu miejscach w Polsce już działa system: https://tabsoft.co/3cw8KaQ

Twórcy platformy to grupa informatyków i ekonomistów pracujących w ramach Wirtualnego Instytutu Kryzysowego (WIK), powstałego przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Aplikacja powstała we współpracy z informatykami z firmy Clorce. System powstał na komercyjnej platformie Salesforce, na którą twórcy na czas walki z COVID-19 otrzymali darmową licencję.