Otwarty nabór do programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE

Aktualnie trwa nabór do 4 edycji programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE, którego koordynatorem w Polsce jest Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej. Rekrutacja dla innowacyjnych startupów potrwa do 28 czerwca b.r.

Program akceleracyjny MIT Enterprise Forum CEE skierowany jest w szczególności do startupów, które myślą o ekspansji swoich produktów na rynkach międzynarodowych, zwłaszcza w USA. Do zdobycia są granty na rozwój przedsiębiorstwa o wartości ponad 200 tys. zł.

Startupy, które zakwalifikują się do akceleratora zyskują dostęp do zespołu ponad 120 polskich i międzynarodowych ekspertów, unikalnego know-how z uniwersytetu MIT, przekazywanego poprzez zrewidowany w 2020 roku model warsztatów w oparciu o metodologię 24 kroków przedsiębiorczości zdyscyplinowanej autorstwa Billa Auleta - prof. na MIT, a także zaplecza technicznego i technologicznego partnerów programu.

Dodatkowo startupy będą mogły wziąć udział w konkursie CVC Young Innovator Award, którego zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 100 000 zł na dalszy rozwój działalności.

Partnerami programu są firmy: Adamed, Coca-Cola, MCX, MDI Energia SA, Nationale Nederlanden, PZU, Sollers consulting oraz TVN.

Główne kryteria udziału w bieżącej edycji programu:

• rozwijanie startupu oraz technologii z zakresu: FinTech lub InsurTech, Energetyki oraz inteligentnego budownictwa, przemysłu 4.0, HealthTech, MedTech, DigitalHealth, MarTech, zrównoważonego rozwoju, digital media,
  • mile widziane są startupy z produktami, które przeszły już weryfikację rynkową; aby zostać zakwalifikowanym do programu należy posiadać minimum MVP (minimum viable product) produktu,
  • uczestnicy muszą być gotowi na współpracę z co najmniej jednym partnerem programu.

Aplikacje należy składać przez stronę programu: https://mitefcee.org/

Nadrzędnym celem MIT Enterprise Forum CEE jest wsparcie innowacyjnych startupów naukowo-technologicznych zarówno z Polski, jak i Europy Środkowo Wschodniej w rozwoju ich modeli biznesowych, łączenie ich z potencjalnymi inwestorami, partnerami biznesowymi, przyszłymi klientami w Polsce, regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz w Stanach Zjednoczonych.  Dla 5 najbardziej obiecujących startupów z każdej z edycji programu czeka wyjazd na tygodniowy
bootcamp w Bostonie, gdzie młodzi przedsiębiorcy będą mieli szanse zaprezentować swoje rozwiązania w ekosystemie zbudowanym wokół najlepszego na świecie uniwersytetu technologicznego - Massachusetts Institute of Technology.