MIT Enterprise Forum Poland szuka startupów technologicznych na Politechnice Gdańskiej!

1 października br. MIT Enterprise Forum Poland rozpoczął rekrutację do drugiej edycji programu akceleracyjnego wraz z nowymi ścieżkami specjalistycznymi i zupełnie nowymi programami dla polskich startupów technologicznych. Program ten jest skierowany do naukowców, którzy wypracowali innowacyjne rozwiązania do zastosowania w branży zdrowotnej, surowcowej, energetycznej oraz przedsiębiorstw technologicznych we wczesnej fazie rozwoju.

Zespoły, które wezmą udział w programie, będą miały okazję do kontaktu z przedsiębiorcami z sektora innowacji z Polski i z międzynarodowym środowiskiem przedsiębiorców związanym z Massachusetts Institute of Technology (MIT). Uczestnicy programu będą mieli również możliwość spotkań z inwestorami i współpracy medialnej na skalę globalną m.in. z „MIT Technology Review” – magazynem poświęconym nowym technologiom.

Jednocześnie rozpoczęła się kampania informacyjna programu. Przedstawiciele MIT Enterprise Forum Poland w ramach roadshows podróżują po całej Polsce, spotykając się z naukowcami i przedsiębiorcami w najbardziej prestiżowych ośrodkach rozwoju nauki i przedsiębiorczości. Już 14 listopada 2016 roku, o godzinie 15.00 spotkanie takie odbędzie się na Politechnice Gdańskiej, przy ul. Gabriela Narutowicza 11/12, w sali nr 300.

Spotkanie to, oprócz prezentacji programu akceleracji, posłuży młodym przedsiębiorcom i naukowcom do zapoznania się z możliwościami, jakie dają im nasi partnerzy strategiczni w ramach akceleratora. Całość posłużyć ma przybliżeniu tematyki komercjalizacji badań naukowych w Polsce. Dodatkowo uczestnicy spotkań będą mieć szansę na wysłuchanie relacji Alumnów pierwszej edycji programu MITEF Poland,  a także sprawdzenia się na scenie z prezentacją własnego pomysłu w ramach fire pitch.

Spotkania w ramach RoadShow, oprócz w Gdańsku, odbywają się między innymi w Warszawie, Krakowie, Olsztynie, Szczecinie, Toruniu, Rzeszowie, Lublinie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach czy Łodzi, a wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Rejestracja i dokładny kalendarz wydarzeń znajduje się na stronie internetowej: www.mitefpoland.org/infoday .

Roadshows MITEF Poland to doskonała okazja żeby, nie tylko zaznajomić się z naszą propozycją akceleracji, ale przede wszystkim poznać ciekawych ludzi ze świata nauki i biznesu, możliwość zaprezentowania się na scenie ze swoim pomysłem, nawiązania relacji biznesowych z partnerami przemysłowymi programu – podkreśla Magdalena Jabłońska, Dyrektor Operacyjna MITEF Poland -  Pomysł tych spotkań jest taki, żeby prezentowały one wartość samą w sobie, niezależnie od tego, czy ich uczestnicy skończą jako uczestnicy akceleracji, czy też nie – dodaje Magdalena Jabłońska.

Głównym partnerem programu jest PKO Bank Polski, który już po raz kolejny włączył się w program MITEF Poland. W tej edycji Bank jest również głównym partnerem ścieżki tematycznej: Let’s Fintech with PKO Bank Polski!. Dodatkowo PGNiG opiekuje się ścieżką Energia, KGHM Cuprum – Sektor Surowcowy oraz Grupa Adamed  - Zdrowie. Partnerami wspierającymi są również Visa Europe, Intel Polska, Campus Warsaw, JWP, Wardyński i wspólnicy, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIPP) oraz Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń.

Sam program przeznaczony jest dla startupów, które mogą zarejestrować swoją działalność w Polsce i prowadzą swoją działalność nie dłużej niż 4 lata. Zespoły muszą być dostępne podczas 3 miesięcznego trwania programu, który rozpocznie się pod koniec stycznia 2017 roku. Dodatkowe informacje oraz szczegóły znajdują się w mediach społecznościach - MIT Enterprise Forum Poland (Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube). W razie pytań prosimy o kontakt z Karoliną Możejko k.mozejko@fpt.org.pl.
MIT Enterprise Forum powstała w roku 1978 i jest jedyną organizacją non-profit na świecie, której celem jest wsparcie przedsiębiorczości technologicznej, posiadającą afiliację uczelni. Wokół MIT powstało efektywne środowisko wspierania startupów. Z MIT związanych jest już ponad 25 000 firm. Polski oddział rozpoczął swoją działalność w październiku 2015 roku, jako pierwszy w Europie Środkowej i Wschodniej.