Międzynarodowe spotkanie sektora branży kosmicznej - My Space Love Story vol. 2

Fundacja „My Space Love Story” przy wsparciu Partnera strategicznego –  PKN ORLEN oraz we współpracy z Politechniką Gdańską zaprasza do udziału w Międzynarodowym spotkaniu sektora branży kosmicznej, które odbędzie się 6-7 marca 2020 r. w trójmieście.

Wydarzenie adresowane jest do wszystkich miłośników kosmosu. Pierwszy dzień wydarzenia wypełnią prelekcje i warsztaty na Politechnice Gdańskiej. Drugiego dnia w Hotelu Sopot odbędą się wykłady i konkurs na najlepszy studencki start-up z zakresu inżynierii kosmicznej i nauk o kosmosie.

Patronat honorowy nad spotkaniem objęli: Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki oraz Polska Agencja Kosmiczna.

Pierwszego dnia w konferencji wezmą udział takie sławy światowej astronautyki, jak m.in.: Tony Antonelli, Loren Acton, Danny Olivas, Anna Chrobry, Bertalan Farkasz, Tony Gannon, Mirosław Hermaszewski, Jelena Kondakowa, Jose Morey czy Julie Payette. Drugiego dnia w sali konferencyjnej Hotelu Sopot planowane są spotkania z przedstawicielami firm zajmujących się innowacjami, technologią i szeroko pojętą tematyką kosmosu oraz branż współpracujących. Zainteresowani będą mogli porozmawiać z reprezentantami takich instytucji, jak: NASA, Florida Space, Polska Agencja Kosmiczna i OHB.

Szczegółowy program konferencji do pobrania tutaj.

W projekcie My Space Love Story znalazły się również takie inicjatywy, jak Pitching Contest oraz rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy projekt studencki z zakresu inżynierii kosmicznej i nauk o kosmosie. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne o wartości od 1 tys. do 8 tys. Celem konkursu jest wspieranie młodych i najbardziej utalentowanych miłośników kosmosu, którym pomagamy rozwinąć skrzydła.

Więcej informacji na temat wydarzenia: https://myspacelovestory.org/miedzynarodowe-spotkanie-sektora-branzy-kosmicznej/