Kompendium wiedzy nt. przedsiębiorczości od Politechniki Łódzkiej

Politechnika Łódzka wspólnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego stworzyła portal Energia Młodych Innowatorów, który jest kompendium wiedzy z zakresu przedsiębiorczości.

Na stronie dialog.p.lodz.pl znajdują się informacje i szkolenia przydatne na różnych etapach rozwoju firmy. Program adresowany jest do osób, które chcą rozpocząć swój biznes lub poszerzać działalność już istniejących firm.

Przyszli lub obecni przedsiębiorcy znajdą tam szkolenia w ramach 10 tematycznych ścieżek, realizowanych w formule e-learningu. Dotyczą one najważniejszych aspektów prowadzenia własnego biznesu, ze szczególnym uwzględnieniem źródeł finansowania, zarządzania, prawa w biznesie, podstaw rachunkowości, marketingu, sprzedaży, wykorzystania nowych technologii. Aby korzystać z kursów wystarczy się zalogować na stronie internetowej projektu. Można tam również znaleźć inspirujące wypowiedziami ekspertów, czy poznać historie (case study) młodych przedsiębiorców, którzy z sukcesem przekuli swoje pomysły w biznes.

Program „Energia Młodych Innowatorów” finansowany jest ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a realizowany w ramach programu „Dialog”.