Jak zabić swój biznes, zanim go odpalisz? – bezpłatne webinarium dla studentów i doktorantów PG

AIP we współpracy z Centrum Transferu Wiedzy i Technologii PG zapraszają na bezpłatne webinarium, które odbędzie się w czwartek 14 maja, o godzinie 17:00.

Dariusz Żuk, założyciel i CEO AIP, porozmawia z Jarosławem Łojewskim, Prezesem Fundacji Dobra Porażka, na temat tego, jak generować pomysły biznesowe, weryfikować je bez ponoszenia wysokich kosztów oraz rozwijać swój biznes, ucząc się na własnych błędach.

Czego dowiesz się na webinarium:

1. Skąd brać pomysły na biznes i dlaczego nie tylko z własnej głowy (lub z głowy szwagra)?

2. Jak dowiedzieć się, czy mój pomysł na biznes ma sens, czy NAPRAWDĘ będą na niego klienci?

3. Zrób to nie sam. Czy Zosie-samosie mają więcej problemów?

4. Jak zbudować model biznesowy – Klient (Persona), Value Proposition Canvas, Business Model Canvas

5. Od pomysłu do MVP, czyli jak szybko sprawdzić swój pomysł – wprowadź produkt i go testuj (Fail Fast)

6. Jak się uczyć swojego biznesu – wykorzystaj swoje błędy i pomyłki, aby usprawniać jego działanie.

7. Jak skutecznie uczyć się na błędach?

Aby wziąć udział w webinarium należy zarejestrować się na stronie: https://aip.link/jak-zabic-swoj-biznes-zanim-go-odpalisz/

Bezpośrednio przed wydarzeniem osoby zarejestrowane dostaną link, aby do niego dołączyć. Webinarium skierowane jest głównie do studentów oraz doktorantów Politechniki Gdańskiej, jednak zapisać się na nie może każdy zainteresowany.

Prelegenci:

Jarek Łojewski - Mentor startupów, menedżer IT, pionier studiów nad "porażką" w Polsce. Pierwszą firmę, produkującą gry na komputery Atari, założył w 1991 roku. Był wówczas na pierwszym roku studiów informatycznych na Politechnice Gdańskiej, a jego wspólnikami było dwóch kolegów z liceum, ówcześnie maturzystów. Później była kolejna firma robiąca gry, firma szkoleniowa i… praca w korporacyjnym IT.

Od lat jako coach i mentor wspiera startupy, szkoli profesjonalistów IT, przenosi podejście startupowe do korporacji raz wiedzę nabytą w korporacjach do startupów. Wspomaga przedsiębiorców m.in. w programach akceleracyjnych Inkubatora STARTER czy Clipstera oraz jako niezależny doradca. Pomaga tworzyć lub weryfikować modele i procesy biznesowe oraz wspiera budowanie i rozwój zespołów. Od kilku lat promuje uczenie się na błędach. Najpierw jako organizator spotkań FuckUp Nights, a od dwóch lat w założonej przez siebie Fundacji Dobra Porażka.

Dariusz Żuk - Prezes i założyciel AIP, współtwórca Business Linku oraz licznych inicjatyw wspierających ekosystem startupowy w Polsce. Od blisko 16 lat kreuje i rozwija przedsiębiorczość w ramach Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Z autorskiego programu inkubacji skorzystało już ponad 16 tysięcy startupów.

Stworzył AIP Seed, fundusz inwestycyjny o najbogatszym portfolio oraz bValue, jeden z największych funduszy VC zarządzający kapitałem ok. 100 mln zł.

Zaczynał od tworzenia Studenckiego Forum BCC. Poprzez studenckie projekty został inicjatorem wprowadzenia ustaw m.in. ulgę w podatku ZUS dla startujących firm przez pierwsze 2 lata.