Bezpłatne webinarium o metodologii TRIZ 17 grudnia 2020 r.

Zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnym webinarium poświęconemu metodologii TRIZ czyli Teorii Rozwiązywania Problemów Innowacyjnych, które odbędzie się 17 grudnia w godzinach 14:00-16:00 na platformie Microsoft Teams.

Rejestracja na wydarzenie jest obowiązkowa: https://app.evenea.pl/event/triz-pg/

Webinarium skierowane jest do:

  • naukowców, pracujących nad rozwiązaniami o dużym stopniu złożoności lub w wysoce konkurencyjnych dziedzinach, a przede wszystkim tych, którzy napotkali bariery rozwoju wynalazku, nad którym aktualnie pracują,
  • doktorantów oraz inżynierów, którzy zasilą niebawem szeregi przedsiębiorstw, poszukujących innowacji i oczekujących rozwiązywania skomplikowanych zagadnień,
  • pracowników akademickich Centrów Transferu Technologii, którym metodologie systemowego podejścia do kreowania innowacji mogą okazać się szczególnie przydatne w pracy zawodowej.

TRIZ - Teoria Rozwiązywania Problemów Innowacyjnych

Wynalazek powszechnie kojarzy się z łutem szczęścia lub olśnieniem, którego doświadczył twórca. Do tworzenia wynalazków, a w ogólności innowacji, można jednak podejść w sposób systematyczny, zagospodarowując metodologicznie przestrzeń zarezerwowaną dotąd dla przypadku.

W największym uproszczeniu metodologia TRIZ polega na transformacji zadanego problemu na pewien symboliczny metapoziom, operowaniu na tym poziomie zdefiniowanymi funktorami systemu TRIZ, znajdowaniu zadowalających rozwiązań, a następnie sprowadzaniu wypracowanego rozwiązania na poziom pierwotnego konkretu.

Metodologia TRIZ sprawdza się w każdej dziedzinie nauki, od chemii, biotechnologii, przez mechanikę, elektronikę, po systemy informatyczne i innowacje społeczne.

Co zyskasz biorąc udział w webinarze?

  • Zyskasz świadomość czy warto zainteresować się metodologią TRIZ
  • Dostaniesz dostęp do narzędzi TRIZ (40 zasad)
  • Możliwość bezpłatnych konsultacji z ekspertem (po zajęciach)
  • Poznasz realne przykłady rozwiązania trudnych problemów

Prelegent 

Michał Hałas- Trener z 20 letnim doświadczeniem, a także wieloletni członek Rady Nadzorczej GRUPY ODITK. Ceniony mówca, o TRIZ opowiadał na konferencjach Lean, Project Management (IPMA, PMI) czy Zarządzania Produkcją. Na międzynarodowej konferencji TRIZ Future w 2016 porównywał TRIZ z Design Thinking i Lean 3P. Na konferencji TRIZfest we wrześniu 2017 pokazał na czym polega trudność TRIZ. Gospodarz I Konferencji TRIZ w Polsce w 2015 roku.

Inżynier zarządzania i projektowania systemów produkcyjnych oraz absolwent Business School w Wolverhampton University. Historię zawodową rozpoczął w Wielkiej Brytanii – w Ricoh i Viscose Closures, a w Polsce – AT&T oraz Lucent Technologies. Asesor certyfikacji IPMA i pierwszy prezes IPMA Polska. Jest redaktorem społeczności TRIZ Polska

Webinarium będzie prowadzone w języku polskim. Zachęcamy do udziału!