„Ścieżki komercjalizacji” – już 28.04 o godz. 10:00 kolejne webinarium z serii Pomorska podróż. Kierunek Innowacje.

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego zaprasza na bezpłatne webinarium w ramach 2. cyklu pt. „Paliwo dla innowacji – czyli jak zwiększyć szansę na komercjalizację?”; w roli eksperta na spotkaniu wystąpi Damian Kuźniewski.

Uczelnię przyszłości i innowacyjną gospodarkę łączy komercjalizacja wiedzy i technologii. Efektywna współpraca pomiędzy nauką a biznesem to wciąż duże wyzwanie. Samorząd Województwa Pomorskiego stara się zapewnić inspirację dla wspólnych działań dla obu stron. W tym celu powstał m.in. unijny projekt Smart Progress  wraz z cyklem webinariów „Pomorska podróż. Kierunek innowacje!”.

Webinarium w najbliższą środę, 28 kwietnia w godzinach 10:00-13:00, będzie dobrą okazją do zapoznania się z podstawami komercjalizacji innowacji opartych o prace badawcze. Ekspert – Damian Kuźniewski (Dyrektor Centrum Transferu Wiedzy i Technologii PG) odpowie m.in. na pytania: jak ocenić potencjał biznesowy projektu, kiedy nie warto inwestować w projekt i jak zapewnić ochronę własności intelektualnej? Podczas rozmowy zostanie również poruszona kwestia tego jak zarobić na projekcie – usłyszymy kilka informacji o sprzedaży i marketingu oraz udzielaniu licencji na wynalazki.

Rejestracja odbywa się za pośrednictwem formularza: webinar/register/WN_pO5acM5DTTaW3e095aisPA

Link do spotkania zostanie przesłany w dniu wydarzenia przez Wykonawcę webinarium – Alfabeat.

 

Spotkanie tematyczne jest realizowane w ramach projektu pt. „Smart Progress – Animacja rozwoju obszarów Inteligentnych Specjalizacji Pomorza jako element Procesu Przedsiębiorczego Odkrywania”, finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa 1. Komercjalizacja wiedzy, Działanie 1.1. Ekspansja przez innowacje, Poddziałanie 1.1.1. Ekspansja przez innowacje – wsparcie dotacyjne.