Webinarium Uczelni FarU - Wynalazek a biznes | 15 czerwca | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-06-09

Webinarium Uczelni FarU - Wynalazek a biznes | 15 czerwca

Webinarium Uczelni FarU "Wynalazek a biznes"
Centra Transferu Technologii PG, UG i GUMed zapraszają pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów na webinarium poświęcone wdrażaniu innowacji na rynek. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja.  

Data wydarzenia:

Webinarium " Wynalazek a biznes" odbędzie 15 czerwca w godzinach 11:00-12:00

Miejsce:

platforma Ms Teams, link do webinarium zostanie przesłany osobom zarejestrowanym

Zapraszamy do rejestracji

Program webinarium

11:00-11:05 Wprowadzenie: Damian Kuźniewski, dyrektor Centrum Transferu Wiedzy i Technologii PG

11:05-11:45 Dyskusja: Wynalazek a biznes, prelegenci: Agnieszka Cichocka, Marek Trojanowicz

Zagadnienia: dobre praktyki we współpracy z funduszami Venture Capital, ścieżki udanej współpracy z VC, przebieg negocjacji umów z VC, oczekiwania inwestorów, jak przygotować się do rozmowy z VC, korzyści dla naukowca z założenia spin-offu, start-upu.

11:45-11:55 Pytania i odpowiedzi

11:55-12:00 Zakończenie

Prelegenci:

Agnieszka Cichocka

Pasjonatka sztuki i technologii. Absol­wentka Historii Sztuki i Europeistyki, obecnie pracuje jako Acceleration Mana­ger w akceleratorze Huge Thing, gdzie zaj­muje się m.in. programem pre-akceleracji tworzonym w partnerstwie z Google for Startups. Wcześniej Dyrektorka District Hall Warsaw będącego częścią Kampusu Innowacji oraz Menedżerka ds. Strategii i Rozwoju I Działu Rozwoju Startupów w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości Starter. Współtwórczyni programu akceleracji technologicznej Techseed.me oraz pierwszej w Polsce przestrze­ni colivingowej dla cyfrowych nomadów i nomadek. Związana z branżą kreatywną − przez wiele lat organizowała międzynaro­dowe projekty z zakresu edukacji, sztuki i szeroko rozumianej kul­tury, m.in Art for Democratic (R)evolution czy Baltic House Lab. W wolnym czasie pisze artykuły o sztuce i technologii dla DailyArt Magazine, śledzi najnowsze trendy o sztuce i angażuje się w pro­jekty wspierające kobiety w świecie technologii i nie tylko, dużo podróżuje.

Marek Trojanowicz

Założyciel i współudziałowiec spółki BrainScan Sp. z o.o. spółki EduSense Sp. z o.o. oraz Professor Why S.A., w przeszłości współzałożyciel firmy InteliWISE S.A., jeden z fundatorów fundacji StartUp Hub Poland. Główne obszary zainteresowań to Uczenie Maszynowe i Sztuczna Inteligencja w przetwarzaniu i rozpoznawaniu obrazu oraz grafika 3D w tym Rozszerzona i Wirtualna Rzeczywistość, Amerykańska edycja dziennika New York Times poświęciła artykuł, który dotyczył realizowanych przez BrainScan projektów związanych z wyko­rzystaniem metod Sztucznej Inteligencji w przetwarzaniu obra­zów medycznych. Światowy magazyn TIME nazwał go pionierem e-learning’u w Europie. Jest absolwentem wydziału Informatyki na Politechnice Gdańskiej ze specjalizacją Sztucznej Inteligencji i przetwarzaniu obrazu. Przez 4 lata był kierownikiem działu ser­wisów internetowych spółki Wirtualna Polska S.A., współtwórca serwisu internetowego dla dzieci „Kolorowe Strony”, który został sprzedany firmie Wirtualna Polska S.A., Prezesowi Zarządu Opti­mus Nexus Sp. z o.o.

Damian Kuźniewski

Dyrektor Centrum Transferu Wiedzy i Technologii PG, od 2009 r. odpowiada za komercjalizację i zarządzanie wynikami prac intelektualnych opracowanych na Politechnice Gdańskiej. W latach 2013-2020 jako vice prezes Excento sp. z o.o. współuczestniczył w utworzeniu 8-miu spółek spin-off, pełnił również funkcję przewodniczącego komitetu inwestycyjnego akceleratora biznesowego „e-Pionier".

48 wyświetleń