Konferencja Polsko-Amerykański Most Innowacji 2021 | 25-26 listopada | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-11-19

Konferencja Polsko-Amerykański Most Innowacji 2021 | 25-26 listopada

Polsko-Amerykański Most Innowacji 2021
2 dni, 50 prelegentów, 21 sesji – tegoroczna edycja konferencji PAMI, będzie koncentrować się na zmianach klimatu i odnawialnych źródłach energii, a także na tworzeniu miejsc pracy opartych na czystej energii i ochronie środowiska. Jednym z prelegentów będzie Damian Kuźniewski Dyrektor CTWT PG.

Polsko-Amerykański Most Innowacji to coroczne wydarzenie dla przedsiębiorców, naukowców i studentów zajmujących się opracowywaniem nowych rozwiązań opartych na unikalnej wiedzy i zaawansowanych technologiach. Tegoroczna edycja PAMI, będzie koncentrować się na zmianach klimatu i odnawialnych źródłach energii, a także na tworzeniu miejsc pracy opartych na czystej energii i ochronie środowiska.

Temat odzwierciedla obserwacje Organizatora. Większość ludzi ma świadomość, że jeśli chcemy dać świat następnemu pokoleniu jako dobre miejsce do życia, wiele rzeczy trzeba zmienić. Ale najważniejsze pytanie brzmi: czy mogę mieć wpływ na tak wielką rzecz? Jeśli tak, co powinienem zrobić, aby być skutecznym? Czy wystarczy wprowadzić drobne usprawnienia w moich codziennych czynnościach, takich jak recykling lub używanie żarówek LED? Co mogę zrobić, aby stworzyć w mojej okolicy zieloną „oazę” wykonaną z betonu? Jak wpłynąć na światowych liderów politycznych, aby działali zgodnie z długofalowymi celami?

Podczas dwóch dni konferencji prelegenci poszukają odpowiedzi na te wszystkie pytania i nie tylko.

Wśród zaproszonych gości są m.in.

- Marcin Lewenstein, Dyrektor ds. Innowacji, InnoEnergy,

- Ewa Mazur, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Naczelnik Wydziału Gospodarki Wodorowej i Innowacji,

- Luca Mastropasqua, Senior Research Scientist, University of California,

- Alessandro Lacoponi, EU Tech Chamber (EUTECH) IoT Director | Sustainability and Innovation Manager,

- Piotr Olkiewicz, ekspert w tematach Sustainability & Smart City,

- Paulina Górska, influencerka i eko-blogerka,

- Michał Wieczorowski, Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Gospodarką, Politechnika Poznańska,

- Damian Kuźniewski, Dyrektor Centrum Transferu Wiedzy i technologii, Politechnika Gdańska,

- Justyna Markowicz, Prowadząca podcast Zrównoważony Biznes i facylitatorka metody Design Thinking.

Więcej informacji na stronie internetowej wydarzenia: https://top500meetup.pl/

Na konferencję obowiązują bezpłatne zapisy.