Jaskółki Przedsiębiorczości 2017 rozdane!

• W tegorocznej edycji konkursu na najlepszy pomysł biznesowy „Jaskółki Przedsiębiorczości 2017” wygrał zespół w składzie Łukasz Bieliński, Tymoteusz Cejrowski oraz Patryk Cyrzan z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG. Laureaci zachwycili jury swoim pomysłem na biznes pt. Platforma monitorująca pasiekę pszczelarską - SMARTULA. Projekt zakłada zbudowanie systemu, który pozwoli pomóc pszczelarzom w monitorowaniu ich hodowli tj.  ochronie przed kradzieżą, ilości zebranego miodu czy pozwoli ocenić kondycję samych pszczół. Dzięki wykorzystaniu koncepcji IoT (Internet of Things) i odpowiednim czujnikom system zrewolucjonizuje nie tylko pszczelarstwo ale całe rolnictwo.

Drugie miejsce w konkursie zajął projekt pt. MeRento - nowoczesny serwis nieruchomości łączący najemców z osobami wynajmującymi, którego innowacyjną koncepcję stworzył zespół NAVYSOL z Wydziału  Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG w składzie; Krzysztof Przekwas, Krzysztof Piotrowicz, Tomasz Rutkowski.

Trzecia lokata przypadła w udziale studentom z Koła Naukowego SKALP za projekt LEM System; Weronika Narloch (Wydz. ETI), Andrzej Reinke (Wydz. FTiMS), Katarzyna Studzińska (Wydz. ETI). Studenci zaprezentowali funkcjonalnego robota, umożliwiającego realizację zadań związanych z wszelkiego rodzaju pomiarami gleby.

Szczególne wyróżnienie i udział w warsztatach ufundowanych przez Akcelerator Start-upów Alfabeat otrzymał zespół: Mateusz Mul, Mateusz Orzoł, Patryk Kaczmarek z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG za projekt CourseAnt - oryginalny system, dzięki któremu szkolenia i konferencje staną się bardziej atrakcyjne i dostępne dla szerokiego grona odbiorców.

Puchar zwycięzcy wręczyli przedstawiciele sponsorów i honorowych patronów tegorocznej edycji konkursu - prof. Piotr Dominiak, prorektor ds. internacjonalizacji i innowacji Politechniki Gdańskiej, Krzysztof Balcerzak - Wiceprezes Zarządu Gdańskiej Fundacji Kształcenia Managerów, członek Politechnicznego Klubu Biznesu PKB +, Krzysztof Dolny - Właściciel Centrum Łazienek i Ogrzewania Femax, członek Politechnicznego Klubu Biznesu PKB +, Michał Mysiak partner zarządzający w funduszu kapitałowym Alfabeat oraz Batosz Baziński - stypendysta Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, współzałożyciel SentiOne, laureat Konkursu „Jaskółki Przedsiębiorczości” z 2010 roku.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 13 wniosków. Spośród nadesłanych prac, do finału zostało wybranych 8 najlepszych. Preferowane były projekty bazujące na nowoczesnych technologiach oraz innowacyjne w zakresie produktu lub usługi.