17-19 maja 2017 roku odbędą się Największe Technologiczne Targi infoShare!

• W Amber Expo 17-19 maja br. odbędą się największe technologiczne targi infoShare, które co roku skupiają tysiące ludzi szukających platformy do nauki, łączenia się i rozwijania. Deweloperzy, startupowcy, inwestorzy, przedsiębiorcy, liderzy innowacji, marketingowcy
    pojawią się na infoShare, aby zbadać świat technologii.

InfoShare to miejsce, w którym można dzielić się swoją historią i tworzyć swoje pomysły.
    Na targach można odnaleźć inspiracje oraz nawiązać współpracę oraz znaczące i trwałe  relacje, a przede wszystkim szczegółowo poznać innowacyjne technologicznie społeczeństwo.

Na targach infoShare Spółka Celowa Excento Sp. z o.o. Politechniki Gdańskiej zaprezentuje projekt e-Pionier – wykorzystanie potencjału uczelni wyższych na rzecz podniesienia innowacyjności rozwiązań ICT w sektorze publicznym”.

Celem projektu „e-Pionier”  jest rozwiązywanie istotnych problemów społeczno-gospodarczych w formule zbliżonej do zamówień przedkomercyjnych (ang. PCP procurement). Projekt e-Pionier, w którym potrzeby zgłaszać będą instytucje publiczne, ma zachęcić administrację do podejmowania innowacyjnych działań na rzecz społeczeństwa.

Rozwiązywania zgłoszonych problemów podejmą się zespoły interdyscyplinarne wyłonione w drodze konkursu. Każdy z nich może liczyć nie tylko na dofinansowanie (nawet do kilkuset tysięcy złotych), ale również opiekę mentorów merytorycznych i biznesowych. EXCENTO dysponuje bazą mentorów, którą zamierza stale powiększać. Są nimi zarówno pracownicy naukowi, jak też osoby z kompetencjami i doświadczeniem biznesowym.

Rezultatem programu akceleracyjnego jest usamodzielnienie studentów oraz rozwinięcie w nich postaw przedsiębiorczych, tak aby po zakończeniu projektu byli gotowi na założenie własnych firm technologicznych.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stoisko e-Pioniera gdzie będzie można dowiedzieć się czegoś więcej o samym projekcie o kluczowych jego  założeniach, poznać schemat procesu e-Pionier oraz bieżące podejmowane i realizowane działania.

Będą również obecni studenci z międzyuczelnianego koła SimLE, którzy zaprezentują swój nowoczesny symulator lotów.

Więcej informacji o targach: https://infoshare.pl/